budite na oprezu!

DA LI GA PREPOZNAJETE? KAMERE SNIMILE LOPOVA SA DEDINJA: Pogledajte kako "operiše", a opljačkani mladić za Kurir otkrio sve do detalja! (video)

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: Kurir
Bezobzirni lopov snimljen je sinoć kako krade iz parkiranog automobila na Dedinju, a onda kako užurbano hoda okolnim ulicama

Beograđanin M.G. (23) javio se redakciji Kurira jer je, kako tvrdi, sinoć pretrpeo tešku krađu. Kako nam je ispričao, sve se odigralo dok je bio na poslu u beogradskom naselju Dedinje

Njemu su iz parkiranog automobila marke "fiat stilo", kako kaže, nestali novac, ključ od stana i naočare za vid.

- Parkirao sam se oko 17 sati u Šekspirovoj ulici na Dedinju i otišao u firmu da radim. Završio sam posao oko 1 sat posle ponoći i došao do svog automobila. Odmah sam primetio da mi nema kožne torbice. Prevrteo sam film u glavi i setio se da sam automobil sigurno zaključao, nemam predstavu kako je moguće da je neko otvorio vrata. Nema tragova obijanja. Nekako sam se sabrao i otišao do policijske stanice da sve prijavim - priča M.G. za Kurir.

This browser does not support the video element.

03:06
Snimci lopova sa Dedinja koji pljačka automobile Izvor: Kurir

 On dodaje da je nabavio i snimke sa nadzornih kamera koje su snimile počinioca, a na prvom videu se vidi i sama krađa, koja se odigrala oko 20.28 sati.

- Te snimke sam odneo u policiju i pokazao im kako se taj čovek, iz minuta u minut, kreće drugom ulicom i to noseći moju torbicu. Vidi se da je to isti čovek koji mi je otvorio vrata automobila i odneo sve vredno. Za pravo čudo, ostavio mi je dokumenta, ali je uzeo oko 3.000 dinara u kešu, bankovnu karticu, kožnu torbicu i ključ od stana u kojem živim. Taj ključ mi je bio najvredniji jer sam morao da uđem u stan u to gluvo doba noći, posle nekoliko sati provedenih u policiji. Nisam hteo da budim prijatelje niti moju stanodavku, pa sam od previše umora rešio da prenoćim u kolima. Sada moramo da rešavamo i tu bravu, koja će me verovatno koštati oko 100 evra, dok je sve što je odneo vredi oko 30.000 dinara - naglašava naš sagovornik.

Kamere snimile osumnjičenog za pljačku Foto: Kurir/S.Stepanović

Na snimcima sa nadzornih kamera vidi se stariji muškarac, krupnije građe, u narandžastom šortsu i zelenoj majici bez rukava, kako se nakon pljačke u Šekspirovoj ulici sledećih minuta kreće okolnim ulicama ubrzanim hodom, dok mu je pod rukom torbica.

Policija je pokrenula intezivnu potragu za lopovom, koji predstavlja opasnost po sve Beograđane.

Mole se građani da ako neko prepoznaje muškarca sa snimaka i fotografija da se odmah javi najbližoj policijskoj stanici.